(Özel Haber) Genç kızların futbol maçına hakem atamayı unuttular

Bilecik Futbol İl Temsilciliğini Bilecik İl Hakem Kurulu Başkanlığı müsabakalar hakkında bilgi gelmediğini iddia ederken, TFF Hakem İşleri Müdürlüğü yetkilileri, Biz haber verdik açıklamasını yaptılar.

Bilecik’in ev sahipliği yaptığı 4 takımlı Genç Kızlar Futbol Şampiyonası Bilecik Edebali Stadı’nda dün saat 16.00’da oynanacak Ankara Metropol Spor- Kanal Boyu Nilüfer Spor karşılaşması ile başlayacaktı. Maçın başlamasına dakikalar kala halen hakem üçlüsünün maça gelmemesi dolayısıyla, saha komiseri ve TFF temsilcisi gerekli yerleri aradılar. Maça hakem atamasının yapılmadığını öğrenen komiser ve TFF temsilcisi, hemen bir hakem atamasının yapılmasını istediler. Bunun üzerine maça orta hakem Sevindik Çetinkaya ile yan hakemliğine Erdeniz Gezer, Batuhan Şahin atandı. Hakem üçlüsünün stada gelmesinin ardından müsabaka 20 dakikalık gecikme ile başladı.

İstanbul’daki görevli personelimiz Bilecik’teki hakem atamasına bilgi vermemiş

Konu hakkında muhabirine açıklama yapan Bilecik Futbol İl Temsilcisi Engin Toku, Genç Kızlar Futbol Şampiyonası’na Bilecik’in ev sahipliği yaptığı belirterek, Şu an oynanan Ankara Metropol Spor- Kanal Boyu Nilüfer Spor karşılaşması saat 16.00’da başlayacaktı. Maçın 20 dakika geç başlamasının sebebi Bilecik İl Hakem Kurulu Başkanı Sedat Kara, kendilerine bu organizasyon hakkında bilgi gelmediği belirtti. Kendileri de bilgileri olmadığından dolayı maça atama yapmamış. Maçın başlamasına dakikalar kala buradaki maça bir hakem triosu ayarlandı ve 16.20’de müsabakayı başlattık dedi.

Öte yandan Ankara’da bulunan TFF Hakem İşleri Müdürlüğü yetkilileri, Türkiye’de 14 ilde yapılan bu mücadeleler için gerekli bilgilendirmelerin yapıldığı belirttiler.

Bir önceki yazımız olan Başkan Bakıcı ve Milletvekili Eldemir’den DSİ Bölge Müdürü Gül’e ziyaret başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir