Görüşme başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Soçi’deki Devlet Başkanlığı Rezidansı’nda bir araya geldi

”İLİŞKİLER TAMAMEN ONARILDI”

Putin, görüşmede; Çalışma modumuz Rusya-Türkiye ilişkilerinin özel hale geldiğini ve tamamen onarıldığını gösteriyor. ifadelerini kullandı.

ASKERİ MESELELER DE GÖRÜŞÜLÜYOR

Görüşme öncesi Kremlin’den yapılan açıklamada askeri işbirliği konularının ve Suriye meselesinin görüşüleceği programda, masada S-400 hava savunma sisteminin Türkiye’ye satışı da var. Kremlin sözcüsü Peskov yaptığı açıklamada şunları dedi:

Türk tarafı Suriye sorununu ve askeri teknik işbirliği dahil olmak üzere ikili işbirliğini görüşmek istediğini dile getirdi. Aynı zamanda diğer uluslararası ve bölgesel konularda da fikir alışverişi yapılacak.

MASADA S-400 VAR

Gazetecilerin S-400 sistemlerinin sevkiyatı ve Türkiye için kredi konularına değinilecek mi? sorusu üzerine Peskov, Askeri teknik işbirliği detaylı biçimde görüşülecek cevabını verdi.

Bir önceki yazımız olan Çöpteki bavuldan vahşet çıktı! başlıklı makalemizde Aksaray, fatih ve GÜNCEL Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir