Genelkurmay Karargahına gitmek için kışladan 16 tank çıkarmışlar

Ankara Cumhuriyet Savcısı Serdar Coşkun tarafından hazırlanan iddianame, Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi. İddianamede tabur komutanı, yarbay, üç yüzbaşı, tabur dışından gelen bir yarbay, bir binbaşı, bir yüzbaşı, üç üsteğmen, bir asteğmen ve diğerleri astsubay, uzman ve erlerden oluşan 63’ü tutuklu 64 kişi şüpheli olarak yer aldı. Şüpheliler hakkında “anayasayı ihlale teşebbüs etme”, “suçu işlemeyi kolaylaştırmak için öldürme”, “suçu işlemeyi kolaylaştırmak için öldürmeye teşebbüs etmek”, “kamu malına zarar verme”, “korku yaratabilecek tarzda silahla ateş etme” ve “mala zarar verme” suçlamalarından kamu davası açıldığı belirtildi.

Genelkurmay Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi iddianamede “mağdur” sıfatı ile yer alırken, şüphelilerin eylemleri sonucunda 5 vatandaşın hayatını kaybettiği belirtildi. Darbe girişimini önlemeye çalışan ve tankların üzerlerine sürülmesi, ateş edilmesi ya da tanklar tarafından öldürülmeye teşebbüs edilen 72 vatandaş ile darbe girişimi sırasında araçları zarar gören 24 kişinin müşteki olarak iddianamede yer aldığı ifade edildi.

15 Temmuz gecesi Ankara’ya çıkan tankların görüntüleri ortaya çıktı

Bir önceki yazımız olan İstanbul'un barajlarının doluluk oranı başlıklı makalemizde baraj, barajlardaki oran ve GÜNCEL Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir