Depreme Dayanıklı ‘Kayı Kule’ projesinin başarısı

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Araştırma Görevlisi Murat Aras danışmanlığında, 3’üncü sınıf öğrencileri Ahmet Recep Şeker, Arif Gevenim, Kadir Topçu ve Tunahan Ata’dan oluşan bir ekip tarafından hazırlanan 29 katlı yapı maketi, depremi simule eden sarsma masasında üç farklı deprem etkisinde hiçbir hasar almadan iyi bir performans sergiledi. Yarışmaya katılan 85 proje içerisinden ön incelemeyi geçerek ilk 28’e kalan Kayı Kule projesi; nihai yıllık kazanç, nihai yıllık deprem maliyeti, mimari, iletişim becerisi ve performans tahmin değerlendirme puanlaması sonucunda onuncu sırada yer aldı.

Proje hakkında açıklama yapan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Araştırma Görevlisi Murat Aras, bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Depreme Dayanıklı Yapı Tasarımı Yarışması’na ilk kez katıldıklarını belirterek,”Aldığımız başarılardan dolayı öğrencilerimi tebrik ediyorum. Bu projenin hazırlanmasında bizlerden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi hocalarından Doç. Dr. Nazile Ural’a ve Yrd. Doç. Dr. Özlem Çalışkan’a çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıl yapılacak yarışma için de hazırlıklarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

Bir önceki yazımız olan POMEM Müdürü Günbey’den Başkan Yağcı’ya ziyaret başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir