Bir şehri ayağa kaldıran iddia!

Karabük İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdür Yardımcısı Ümit Çanka,  muhabirine yaptığı açıklamada, çalışmaların devam ettiğini söyledi. Çalışmaların yaklaşık 150 kişiyle sürdüğünü ifade eden Çanka, Arama  çalışmalarına dün öğleden sonra Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı bünyesinden  Asayiş Komando Bölüğü de katıldı. Yine afad, UMKE, 112 Acil Servis, Orman İşletme  Müdürlüğü ve Karabük Off Road Kulübü üyeleri arama çalışmalarına katılıyor. diye  konuştu.

Amatör telsizle bağlantı kurdu iddiası

Amatör telsizle Eflani ilçesinde bir kişiyle bağlantı kuran ve isminin Ramazan Çelik olduğunu belirten şahsın, eşi ve bir çocuğuyla Başköy Baklabostan  mevkisinde aracıyla uçuruma yuvarlandığını dile getirip yardım talep etmesi  üzerine, jandarma, AFAD, UMKE, Orman İşletme, 112 Acil Servis ve Off Road Kulübü  ekiplerince, Eskişehir’den gelen askeri helikopter ve insansız hava aracı  desteğiyle arama çalışması başlatılmıştı.

ASILSIZ ÇIKTI

Karabük’te bir sürücünün telsizle acil yardım çağrısı yaparak kaza yaptığını iddia etmesi üzerine başlatılan arama çalışmaları, belirtilen bölgede kaza yapan araç bulunamaması üzerine sonlandırıldı.

Önceki gün saat 18.00 sıralarında araç telsizinden Eflani İçesi’nde oturan amatör telsizci Melih Bilgin ile irtibat sağlayan ve adının Ramazan Çelik olduğunu söyleyen kişi, Başköy Köyü, Baklabostan mevkisinde araçla uçuruma yuvarlandığını, eşi ve çocuğunun hareketsiz olduğunu, kendisinin de sıkıştığını ileri sürdü. Ardından telsiz irtibatı kesilirken Melih Bilgin’in durumu bildirmesi üzerine bölgede arama çalışması başlatıldı. Jandarma, AFAD, UMKE, 112 Acil, Orman İşletme ve Kastamonu’dan gelen askeri birliğin de katılımıyla toplam 150 kişilik ekip bölgede arama yaptı. Havadan da helikopter ve insansız hava aracıyla arama yapıldı. Bugün de devam eden aramalarda bölge tamamen tarandı. Ancak kaza yapan araca rastlanmadı. Bunun üzerine aramalar sonlandırıldı.

 

Bir önceki yazımız olan Marmaray'da korkutan anons! Açıklama geldi başlıklı makalemizde acil, GÜNCEL Haberleri ve Marmaray hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir