Aşiret düğününe Irak ve İran'dan yoğun ilgi

Dicle Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan plastik cerrahi uzmanı Dr. Sinan Taşkan, Diyarbakırlı matematik öğretmeni Hayriye Yağmur çifti Hakkari’nin Biçer Mahallesindeki kır alanında üç gün üç gece süren düğün töreni ile dünya evine girdiler. Hayriye ve Sinan çiftinin düğün törenine Irak, İran ve çevre il ve ilçelerden çok sayıda davetli katıldı.

BİNLERCE KİŞİ KATILDI

Yöresel kıyafetlerle renk cümbüşü oluşturulduğu düğün töreninde, takı merasimi, kına, sağdıç divanı ve yörenin gelenek ve görenekleri düğün törenine yansıtıldı. Binlerce kişinin katıldığı düğün töreninde davetliler canlı müzik eşliğinde halay çekerek, doktorlarına görkemli bir düğün yaptılar. Yoğun bir tempoyla hastanede sağlık hizmeti sunduklarını ve düğününde bile hastalarının durumunu merak ederek arayıp takip eden başarılı cerrah Taşkan’ın, düğün töreninin güzel bir şekilde geçtiğini ifade ederek, düğün törenlerine Irak, İran, il, ilçe ve çevre illerde gelerek iştirak eden akraba dost ve arkadaşlarına teşekkür etti.

Bir önceki yazımız olan Çukurca'da PKK'ya ağır darbe! başlıklı makalemizde çukurca, GÜNCEL Haberleri ve Hakkari hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir