Adanada bu sabah… 31 kişi yakalandı!

Adana’da aranan kişilere yönelik şafak vakti eş zamanlı  operasyon düzenlendi. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, 450 polisle kent  merkezinde 136 adrese şafak vakti eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi.

Terör, Özel Harekat, Uyuşturucuyla Mücadele ve Kaçakçılık iye Organize  Suçlarla Mücadele ekiplerinin de destek verdiği operasyonda, kullanmak için  uyuşturucu madde satın almak, görevi yaptırmamak için direnme, hırsızlık,  yaralama, dolandırıcılık, seyirden yasaklı kişi, uyuşturucu ticareti, güvenin  kötüye kullanılması, mühür bozma, borçlunun ödeme şartını ihlali, kumar için yer  ve imkan sağlama, mala zarar verme, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması,  ruhsatsız silah ve mermi bulundurma, resmi belgede sahtecilik ve alkollü araç  kullanma suçlarından farklı cezalarla aranan 31 kişi yakalandı.

Şahıslar, Adana Adli Tıp Biriminde sağlık kontrolünden geçirilerek  emniyete götürüldü.

3 BİN 100 ARANAN ŞAHIS YAKALANDI

Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri,  son 2,5 ayda haklarında çeşitli suçlardan yakalama kararı bulunan şahıslara  yönelik operasyonlarda, 3 bin 100 kişiyi yakaladı.

Adana Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 16 Nisan Halk Oylaması’nda,  yakalaması bulunan 232 kişiyi oy kullanmaya gittikleri okullarda gözaltına  almıştı.

Yakalananlardan 11’inin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet  Yapılanması (FETÖ/PDY), 5’inin de terör örgütü PKK’ya yönelik soruşturmalar  kapsamında aranmasının bulunduğu belirlenmişti.

Bir önceki yazımız olan Otel mutfağındaki patlama paniğe neden oldu başlıklı makalemizde Fethiye, GÜNCEL Haberleri ve Muğla hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir