3+1 Eğitim Modeli tanıtıldı

Dr. Harun Mindivan tarafından 3+1 Eğitim Modeli tanıtıldı.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde yapılan eğitim programına, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurgül Özbay, Bilecik Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Bayram Kaya, Bilecik Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ayhan Tozan ile çok sayıda kurum ve kuruluşun temsilcisi katıldı.

Eğitimin temel amacının uygulama becerisine sahip nitelikli teknikerler yetiştirmek ve iş dünyasının ihtiyaç duyduğu vasıflı iş gücünü karşılamak olan 3+1 Eğitim Modeli’yle ilgili bilgi veren Doç. Dr. Harun Mindivan, derslerinde başarı gösteren öğrenciler arasından seçilecek stajyerlerin toplam 16 hafta boyunca iş yerlerinde istihdam edileceğini belirtti. Mindivan, ”Yapılan araştırmalar sonucunda, en etkin öğrenme yöntemi ’yaparak ve öğreterek öğrenme’ şeklidir. ’Duyarsam unuturum, görürsem hatırlarım, yaparsam öğrenirim’ ilkesinden hareketle yola çıkılan 3+1 modelinin öğrenci ve işverene olduğu kadar topluma da fayda sağlayacak bir uygulamadır” dedi.

Öte yandan 3+1 Eğitim Modeli’nin İnşaat Teknolojisi, Bilgisayar Programcılığı, Tekstil Teknolojisi, İş Sağlığı ve Güvenliği, Gıda Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Peyzaj ve Süs Bitkileri, Makine, Metalurji, Otomotiv Teknolojisi, Üretimde Kalite Kontrol, Elektrik, Elektrik Enerjisi Üretim İletim ve Dağıtım, Elektronik Haberleşme Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi, Dış Ticaret, Yerel Yönetimler, Grafik Tasarımı, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Moda Tasarımı ile Turizm ve Otel İşletmeciliği programlarında da uygulanacağı bildirilirken, stajyer kabul edecek iş yerlerine İŞKUR tarafından sağlanacak destekler hakkında da bilgi verildi.

Bir önceki yazımız olan Türk Kızılay’ı Bilecik Şube Başkanı Selami Çınar’dan kan bağışı çağrısı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir