10 bin polis alımı sonuçları belli mi? POMEM son dakika açıklaması

20. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi 10 bin polis alımı başvuruları 28 Nisan 2017 tarihinde sona erdi. Başvuruların bitmesiyle birlikte polis adayları gözünü sonuçlara çevirdi. Peki POMEM 2017 polis başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Polis olmak isteyen binlerce kişi 08 Mayıs pazartesi günü itibariyle polis alım başvuru sonuçlarını gözünü dikti.

POLİS ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

20. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi başvuruları 28 Nisan 2017 tarihinde sona erdi. Adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. Şu an için POMEM polis alımı sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağı net olarak belli değil ancak geçmiş POMEM polis alımlarına oran ile alımların genel olarak bir ay da sonuçlandığı görülmektedir. 2017 polis alımı başvuru sonuçları belli olur olmaz haberimizin detayından kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

EN DÜŞÜK POLİS MŞLARI NE KADAR?

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam etmekte olan polis memurların maaşlarına bakıldığında 3 bin 942 lira maaş aldıkları görülmektedir. Bu tutar polis memurunun çalıştığı görev yeri, ailesinde ki çocuk sayısı, eşinin çalışıp çalışmadığı ve polis memurunun hizmet süresine göre değişiklik gösterebilmektedir. Daha fazla hizmet süresi olan polis memurları ve doğuda çalışan polis memurları daha yüksek maaş alabilmektedir.

POMEM ALIM ŞARTLARI

– Lisans mezunu olmak veya denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak

– 31 Aralık 2016 tarihi itibari ile 30 yaşından gün almamış olmak.

– 2015 veya 2016 yıllarında yapılan KPSS lisans P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

– Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocukları için KPSS lisans P3 puan türünden en az 48 puan almış olmak.

-Öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderleri Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacak. Eğitim sonunda başarılı olanlar polis memuru olarak göreve başlayacak. Sınava giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususlar www.pa.edu.tr resmi internet sitesinden ilan edilecek.

Bir önceki yazımız olan Bu bölgelerde yaşayanlar dikkat! Fırtına geliyor başlıklı makalemizde FIRTINA, GÜNCEL Haberleri ve Hava durumu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir